Zápis žáků ke studiu ve dnech 3. - 5. června 2024

Napsal uživatel admin dne Út, 04/30/2024 - 17:37

Zápis žáků ke studiu na ZUŠ Žacléř do hudebního a výtvarného oboru pro nový školní rok 2024 - 2025 se uskuteční ve dnech 3. - 5. června 2024.

Přijímací pohovory budou probíhat v odpoledních hodinách.

Přihlášení probíhá elektronicky - přihlášku je třeba vyplnit do 31. 5.

Do poznámky můžete napsat i den a čas, který by Vám nejvíce vyhovoval, a odešlete.
Škola vám potvrdí přijetí přihlášky a upřesní čas pohovoru.

Přihlášku otevřete na odkazu ZDE

Pokud byste z nějakého důvodu nemohli nebo nedokázali elektronickou přihlášku vyplnit, zavolejte na tel. čísla 499 776 350, nebo 774 447 501.

Přípravné studium je dvouleté, určené pro děti ve věku 5 - 7 let.

V PHV je hravou formou podchycen zájem dětí o hudbu.

Přihlásit do ZUŠ se mohou i starší děti, vstupují pak do 1. stupně základního studia.

Na hudebním oboru vyučujeme ve hře na klavír, zobcovou flétnu, klarinet, saxofon, sólový zpěv, sborový zpěv, elektronické klávesové nástroje, elektronické zpracování hudby.

Všechny děti mohou také zpívat v pěveckých sborech, komorních pěveckých uskupeních či hrát v instrumentálních souborech.

Ve výtvarném oboru se děti seznámí se základními technikami jako malba, kresba, grafika, keramika, základy sochařství apod.

Organizace studia:

• 6 - 7 let Přípravné studium
  • 7 - 14 let sedmiletý první stupeň základního studia
  • 14 - 18 let čtyřletý druhý stupeň základního studia
  • od 18 let studium pro dospělé

Výsledky svého studia mohou pak děti prezentovat na různých veřejných akcích školy, koncertech, výstavách apod.

Studium na Základní umělecké škole je také dobrou přípravou na střední či vysoké školy. Naši studenti úspěšně zvládají přijímací zkoušky na školy s uměleckým zaměřením (pedagogické školy s hudební či výtvarnou výchovou, fakulty, konzervatoře, školy uměleckoprůmyslové, grafické, designu, sochařské, keramické, návrhářství atd.). Někteří se také uplatňují jako pedagogové na ZUŠ, konzervatořích nebo i jako umělci ve svobodném povolání.